Kosz Rive Drennan ST D36

 

W samochodach klasą dla siebie, są produkty dużych, renomowanych  firm. Ferrari, Rolls-Royce, Bentley – tych marek nie trzeba przedstawiać nikomu. Już na pierwszy rzut oka widać, że wszystko jest wykonane precyzyjnie i solidnie. Dopieszczone są wszystkie szczegóły, nawet z pozoru laik zwróci uwagę na przejeżdżający samochód.

W wędkarstwie takim produktem są kombajny z francuskiej fabryki  Rive. Współpraca z Drennanem zaowocowała stworzeniem kombajnu „idealnego”. Wieloletnie doświadczenie angielskich mistrzów oraz francuskie wykonanie, pozwoliło na stworzenie marzenia wielu wędkarzy.

Postanowiliśmy przybliżyć dokładniej to „cacuszko”. O opis poprosiliśmy Łukasza, który będzie testował kombajn w nadchodzącym sezonie.

DSC_0395

Mocna i stabilna konstrukcja to domena francuskich kombajnów

DSC_0344


Zima to idealny czas na  wymianę sprzętu, w tym roku postanowiłem zmienić kosz. Moim celem stała się Riva ze swoim flagowym wyrobem. 

Przez ostatnie dwa sezony byłem użytkownikiem kombajnu Sensas Panier Match 700. Miał on kilka zalet m.in. niska cena za pack z osprzętem, kompatybilność kaset, kompatybilność osprzętu z większością asortymentu  dostępnego na rynku. Niestety nie obyło się bez wad. Niska waga wiązała się z małą stabilnością, zaciski  teleskopowych nóżek po sezonie zardzewiały, gwinty potrafiły się zrywać. Reasumując ponosimy kolejne koszty związane z eksploatacją. Dlatego w tym roku postawiłem na jakość, dokładnie na produkt który powstał przy współpracy dwóch firm Rive i Drennan.

DSC_0338

RIVE to marka uznana od wielu lat

Kosz wszedł na rynek w 2014r. jako seria limitowana. Dostęp do tego modelu był bardzo trudny – często wręcz niemożliwy. Od tego roku dostęp jest dużo łatwiejszy, ponieważ Riva udostępniła model do ogólnej sprzedaży.

  Firma Rive produkuje kosze na dwóch średnicach nóg – D25 i D36. W tym modelu zastosowano „trzydziestki szóstki” co nadaje całej konstrukcji niesamowitą stabilność. Rama i podnóżek wykonane są z mocnego i grubego aluminium.

DSC_0345

DSC_0346W podnóżku zastosowano system HSP. Cztery nogi zamontowane są na podnóżku – środkowe nogi wysuwają się razem z platformą. Dzięki temu zabiegowi  podest staje się bardziej stabilny. Nie ma obaw przed wstawaniem, nawet dla zawodników wagi ciężkiej. System ten daje również możliwość ustawienia platformy w czterech różnych kombinacjach.

DSC_0336

Nowe rozwiązanie HSP

  Prosta regulacja

 


Kolejnym rozwiązaniem stosowanym tylko w koszach firmy Rive są nogi i akcesoria OPEN. System ten umożliwia  bardzo szybki i sprawny montaż akcesoriów. Dzięki temu nie kaleczymy nóg (notabene bardzo częsty problem w kombajnach).

DSC_0332

Otwarty uchwyt

DSC_0330

Zamknięty uchwyt


Kupując  kombajn musimy liczyć się z zakupem dodatkowego osprzętu, ponieważ jest on „goły”. Co można dokupić dodatkowo ???


DSC_0409

Pokrowiec przedłuży „żywotność” kombajnu

DSC_0356

Poręczna fajka z wieloma zastosowaniami

Od kilku sezonów przestałem używać łap do tyczki. Zmianę wymusiło punktowe łowienie, prostsze do zrealizowania przy użyciu balkonu. Rynek zasypany  jest wieloma modelami „suportów”. Wybierając swój kierowałem się zasadą, że ma mi także służyć do łowienia na klasycznego „stopa”. Duża zaletą wspomnianego balkonu jest możliwość przesuwania tyczki o parę centymetrów,  ma to znaczenie przy delikatnej prowokacji ryb. Takie opcje ma „Balkon z obrotową pianką”, który z jednej strony ma 7 wklęsłych punktów, z drugiej jest idealnie płaski. Co ciekawe firma Rive pozwala klientowi dobrać odpowiednią długość ramion, dlatego sprzedawany jest bez uchwytów. Oddzielnie można dokupić ramię o długości 16cm i 39cm. Osobiście zdecydowałem się na wersję dłuższą z tego względu, że dolnik mojej tyczki ma 2m i podparcie znajdzie się idealnie na środku.

DSC_0355

Rozwiązanie na „stopa”

DSC_0354

Rozwiązanie do delikatnej prowokacji

Kolejnym elementem rozbudowy „packu” jest tacka boczna. Zawsze przy wyborze trzeba wziąć pod uwagę co zamierzamy na niej trzymać. Ja zazwyczaj umieszczam skrzynkę z przyponami, 2 kuwety z zanętami oraz pudełka z przynętami. Dlatego wybrałem największą jaką ma w swojej ofercie firma Rive -XXL  – (67cm x 51cm). Tacki tej firmy bardzo różnią się od swoich „chińskich” odpowiedników przede wszystkim solidną, wręcz pancerną budową. Ciekawym rozwiązaniem są dziury w ramie platformy. Umożliwiają przymocowanie parawanu, gdzie w tackach innych firm jesteśmy zmuszeni mieć je przyczepione ciągle.

DSC_0340

DSC_0390


Pozostaje nam wybranie jeszcze trzech podstawowych rzeczy: fajki do siateczki lub tulipana,  grzebienia na topy – tu wg potrzeb możemy wybrać opcję na 6, 10 lub 12 topów. Trzecim elementem układanki jest  uchwyt do siatki. Zrezygnowałem  z klasycznego uchwytu – prostej fajki czy bolca wkładanego w podest, wybrałem wielofunkcyjny uchwyt. Czym się kierowałem ? Odpowiedź jest prosta!!!!! Bardzo popularne stało się łowienie na łowiskach komercyjnych. Odławiamy duże ilości ryb, z tego względu na zawodach wymagane są dwie siatki. Często jest problem z odpowiednim ustawieniem dwóch siatek koło siebie, ten uchwyt rozwiązuje ten problem!!! Ciekawe jest to, że z powodzeniem możemy zamontować na nim 3 siatki koło siebie. Mała rada to dokupić jeszcze szybkozłączki, które pozwolą na szybki montaż i demontaż siatki.

DSC_0385

Szybki montaż nawet 3 siatek

DSC_0357

Idealne rozwiązanie na komercje

DSC_0403

Mocny i solidny pas

 

 

DSC_0405

„Pancerny” karabińczyk

DSC_0349

Boczna wysuwana szuflada

DSC_0352

Głęboka przednia szuflada

DSC_0342

Efekt współpracy dwóch firm

DSC_0353

Proste otwieranie


DSC_0370

Zestaw kompletny który będzie służył latami

Podsumowując… jeśli chcemy kupić kombajn na lata. Kosz na którym chcemy czuć się pewnie i wygodnie. Nawet podczas ekstremalnego wielogodzinnego łowienia. To jest to właściwy wybór. Szczerze polecam powyższy model lub modele na nogach D36. Wykończenie i jakość konstrukcji, zapewni komfort łowienia na wiele, wiele lat…..

Tekst i Foto: Łukasz Gierach

Facebook