ŻNIWA NA MODLIŃSKIEJ!

Druga eliminacja Polskiej Ligi Wędkarstwa Spławikowego na Mazowszu odbyła się na Kanale Żerańskim na słynnej już Modlińskiej. Z czego słynie to łowisko? Powoli zaczyna niestety być znane z tego, że mocno zawodzi nadzieje wędkujących! Kolejny raz wędkarze po treningach i zawodach kołowych nastawili się na robienie pokaźnych wyników. Marzyliśmy o złotych leszczach i grubych płociach, a co łowiliśmy? O tym poniżej…

 DSC_0264

Zawody PLWS pozbawione są zbędnych punktów regulaminu rodem z kolonii karnej i po obowiązkowych pogaduchach, szybkim losowaniu i odprawie, wędkarze udali się na stanowiska.

DSC_0273

DSC_0269


Bez oczekiwania na komisje sędziowskie i reprymendy na temat pakowania robaków do odpowiednich pojemników oraz bez pozostałej masy zakazów i nakazów rozpoczęliśmy przygotowania do startu.

DSC_0328
W kociołkach zawodników królowały znane wszystkim słodkie zapachy. Przeważały warianty zanętowe koloru ciemnego. Niemal każdy miał też dodatkowe „bonusowe” wiaderko z double leamem. Rzadko kto próbował na dnie położyć jasną plamę, która miała by odstraszyć drobnicę i przyciągnąć prawdziwe „bremesy”. Większość zawodników nie wyobraża sobie startu w zawodach na kanale nie przygotowując się także na ratowanie skóry uklejami. Choć alborella żeruje tu bardzo chimerycznie, to mało kto rezygnuje z tego wariantu.

W zawodach występują dwie ekipy naszego portalu. Co skrzętnie odnotowaliśmy w materiale zdjęciowym. Pierwszy team Fishing Fanatics to doświadczeni i utytułowani Marcin Kostera i Michał Brzezowski.

DSC_0365

Konsekwencja w trudnych warunkach dała Marcinowi 2 miejsce w sektorze

DSC_0346

Michał – znany przeciwnik łowienia uklejek , swój wynik oparł głównie na…uklei 😉

Drugi team FF tworzą „młode wilki” w osobie niżej podpisanego i rzeczywiście młodego, acz świetnie już łowiącego, Łukasz Gieracha.

DSC_0285 DSC_0312

Przygotowania, czyli ostrzenie zębów na grube łopaty 😉

Jak to w życiu bywa. Nadzieje dzielimy na dwa zbiory. Tych spełnionych i tych zawiedzionych. Łowisko na Modlińskiej zdaje się być poligonem kojarzonym zdecydowanie z tym drugim workiem. Przez całe zawody wędkarze zmagali się z miniaturowym krąpiem i chimeryczną ukleją znikającą w strachu przed atakującymi boleniami. Srebrne torpedy co chwilę tworzyły gejzery wody, zwiastujące odejście uklejek co najmniej na kilka minut. Nie każdy miał też ryby pod tyczką. Większość łowiących posiadała pod tyczką jedynie pola moczarki i rogatka. Stąd i żniwa.

DSC_0352

Zgodnie z zasadą, że szczęście sprzyja lepszym, otworek i „prawie” zamek wylosowali Piotr Chłopecki i Andrzej Jadwiszczak. Czołowi mazowieccy wędkarze klasowo wykorzystali losowanie i zdecydowanie wygrali swoje sektory. Jako nieliczni z resztą złowili również sensowne ryby.

DSC_0276DSC_0397


W środkowej części łowiska, swój podsektor wygrał także Grzesiek Tandecki, reprezentujący drużynę UFFO Team. Kolega z Błonia w tym sezonie raczej koncentruje się na wychowywaniu synka niż na startach. T o właśnie tej świeżości, jak stwierdził z klasycznym dla siebie poczuciem humoru, zawdzięcza sektorową jedynkę 🙂

DSC_0363

Uczestnicy mazowieckiego PLWS musieli zadowolić się wynikami przekraczającymi co prawda w większości granicę 1000 pkt, ale wynikało to często tylko z tego, że ryby ważyliśmy z wiaderkiem.

DSC_0388Szanse na starty w finale kolejnym dobrym występem podtrzymała drużyna For Fun. Tym razem Tomasz Pogorzelec i Piotr Leleniak zajęli 4 miejsce.

Niestety kanałowe potyczki na Mazowszu coraz rzadziej mają coś wspólnego z prawdziwą ideą wędkarstwa, w której liczą się fajne ryby i satysfakcja. Często niestety mamy do czynienia z łowieniem listków i bezsilnością nieprzeciętnych przecież wędkarzy. Nierzadko zawodnicy schodzą z łowiska zrezygnowani i zmęczeni targaniem kilogramów sprzętu, po to żeby wrzucić do siatki kilka krąpików i srebrnych uklejek. Nie zdarza się to tylko nam przecież, bo na kanale poległy min takie tuzy światowego spławika jak sam Jean Desque, który w ubiegłym roku podczas zawodów na Kobiałce w żadnej z tur nie wyłowił z wody nawet 500 gramów. Czy o czymś to świadczy?!

d

Sytuacje podczas mazowieckiego PLWS ratuje na szczęście klimat imprezy. Bez nadęcia i napinki organizatorzy, czyli Maciek Chłopecki i Marcin Kostera udekorowali najlepszych pucharami i nagrodami od sponsorów czyli matchpro.pl, górek-gliny.pl i Uffo ubrania wędkarskie.

DSC_0415

DSC_0416

Bezdyskusyjni Zwycięzcy II eliminacji PLWS Mazowsze. Dwie jedynki sektorowe

Najlepsze drużyny tej imprezy:

   1.Na Ryby Sklep

     2.Fishing Fanatics

3. K&K Marki

DSC_0434

Największą rybę zawodów, czyli leszcza o wadze 800 gram, złowił Andrzej Jadwiszczak i to on stał się nowym właścicielem spodni wędkarskich marki UFFO.

DSC_0443

Drugie zawody mocno namieszały w tabeli i przed ostatnią eliminacją pozbawiły już niektórych drużyn szans na udział w tegorocznym finale. Walczyć o dobre imię z pewnościa będą jeszcze wszystkie teamy.

Obraz 886

Szczegółowe wyniki zawodów i klasyfikacja po dwóch turach dostępna pod linkiem:

http://www.fishingfanatics.pl/wyniki-ii-zawodow-plws-modlinska/

Pełna galeria z imprezy:

https://plus.google.com/115486471572107503231/posts/PHZjVznFsub?pid=6158622393088124658&oid=115486471572107503231

Tekst :Tomek Sikorski

Foto:Maciek Chłopecki.

Facebook